До місцевого бюджету Черкас надійшло понад 76 млн грн від плати за землю

ДПIЗ початку року надходження плати за землю від землекористувачів Черкас склали понад 76,5 млн грн, з яких лише у вересні бюджет отримав понад 8,5 млн грн. Із загальної суми надходжень понад 65,2 млн грн податку сплатили юридичними особами. Таким чином, минулорічний показник перевищений на 25%, а місцевий бюджет додатково отримав майже 15,3 млн грн плати за землю. Про це повідомив начальник Державної податкової інспекції у м. Черкаси Максим Криштопа.

Нагадаємо, що плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Цей платіж у повному обсязі надходить до місцевого бюджету.

Відповідно до ст. 287 Податкового кодексу України, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Юридичні особи щороку, станом на 1 січня, самостійно обчислюють суму плати за землю і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому Податковим кодексом України, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Сплачується податок юридичними особами щомісячно рівними частками. Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникам до 1 липня поточного року податкові повідомлення-рішення. Сплачують податок фізичні особи протягом 60 днів з дня вручення такого повідомлення.

Автор статті