До кінця тижня на Черкащині буде спекотно та сухо

погодаЗа прогнозом Черкаського обласного гідрометцентру, до кінця тижня на Черкащині очікується антициклональний характер погоди, тому опадів не передбачається. Температура повітря вночі становитиме 13-18º, вдень – від 27º до 32º тепла.

Така погода сприятиме завершенню перших жнив, проте посилить ґрунтову засуху, яка розповсюдиться на більшу частину території області. Це може негативно повпливати на завершення формування врожаю пізніх культур, прирости цукрових буряків та початок сівби озимого ріпаку. Однак спека серпня не вплине на кількість врожаю зернових, оскільки врожай пізніх вже практично сформований.

Спекотна погода цього тижня може зумовити зростання показника пожежної небезпеки в лісах і торфовищах області. Тож слід уникати відкритого вогню, розведення вогнища біля посівів, а особливо – перешкоджати випалюванню стерні та сухої трави вздовж доріг.

Жителям міста, де температура повітря дещо вища, ніж у селах, радимо весь вільний час за можливості проводити за містом, у паркових зонах та на березі водоймищ. За можливості залишатися у прохолодних або кондиційованих приміщеннях, пити побільше води та обмежити фізичні навантаження.

 

За інформацією прес-служби Черкаського обласного центру гідрометеорології

Автор статті