До 25-річчя незалежності України запровадили нову відзнаку

25_rokiv_nezalezhnostiГромадян України за значні особисті заслуги у становленні незалежної України будуть нагороджувати новою відзнакою Президента – ювілейною медаллю «25 років незалежності України», що була розроблена та впроваджена до дня загальнонаціонального свята. Відповідний Указ Глави держави був  затверджений 29 квітня 2016 року № 185/2016.

Розроблене відповідне Положення про відзнаку.Згідно нього ювілейна медаль «25 років незалежності України» установлена для відзначення громадян за значні особисті заслуги у становленні незалежної України, утвердженні її суверенітету та зміцненні міжнародного авторитету, вагомий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток, активну громадсько-політичну діяльність, сумлінне та бездоганне служіння Українському народу.

Медаллю можуть нагороджуватись громадяни України, іноземці та особи без громадянства. Проте нагородження ювілейною медаллю посмертно не провадиться.Ювілейну медаль носитимуть на грудях зліва і за наявності в особи інших державних нагород України розміщуватись вона повинна після відзнаки Президента України – ювілейної медалі «20 років незалежності України».Замість ювілейної медалі нагороджений може носити планку (на форменому одязі) або мініатюру (на цивільному одязі).

Сама відзнака виготовляється із жовтого металу і має форму кола діаметром 35 мм. На лицьовому боці медалі у правій частині зображено профіль дівчини в українському національному вінку зі стрічками. У лівій частині – на тлі променів розміщено Знак Княжої Держави Володимира Великого, нижче якого напис у два рядки «1991», «2016».

На зворотному боці ювілейної медалі на тлі стилізованого зображення сонця, що сходить, вміщено напис у чотири рядки: «25 РОКІВ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ». Усі зображення і написи рельєфні.Стрічка медалі шовкова муарова з поздовжніми смужками синього та жовтого кольору.

Нагородження ювілейною медаллю провадиться Указом Президента України. Її вручатимуть разом із дипломом встановленого зразка формату А4.

Автор статті