Днями на Черкащині потеплішає

imagesНа зміну аномально жаркій погоді з 11 травня із північно-східними вітрами на Черкащину надійшло холодне повітря. Середньодобова температура повітря знизилася від 20º до 11º, що на 4-5º нижче кліматично норми на цей час.

Внаслідок надходження холодного повітря, на півдні Чорного моря сформувався циклонічний вихор, тому 12-13 травня у нашому регіоні спостерігалася нестійка, з грозовими дощами, подекуди з градом та шквалом погода. За даними метеостанцій області у цей період випало у західних районах 2-5 мм, на решті площ 6-16 мм або 1-2 декадні норми.

Такі значні температурні контрасти почастішали в останні 10 років, про це повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

За прогнозом, нестійку з короткочасними грозовими дощами погоду продовжить формувати висотний циклонічний вихор, який розташувався над Вінниччиною. Температура повітря вночі становитиме 8..10º, вдень 18..20º.

Друга половина тижня обіцяє бути сухою та більш теплою, з температурою вночі 10..15º, вдень 20..25º. Ймовірність грозових дощів залишається.

 

Автор статті