Для учасників АТО Черкащини виділено майже 7,5 тисяч гектарів землі

інвентаризІз початку запровадження ініціативи щодо забезпечення земельними ділянками учасників АТО в Черкаській області виявили бажання отримати земельні ділянки 5 705 АТОвців. Головне управління Держгеокадастру в області разом із органами місцевого самоврядування надало 4 756 дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО та сім’ям загиблих загальною площею 7 417,9 га.

Лише минулого тижня Держгеокадастр Черкащини ухвалив 216 рішень про передачу землі АТОвцям, що найбільше серед інших областей України.

На сьогодні 1 743 особи з числа військовослужбовців, правоохоронців і членів сімей загиблих уже отримали у власність за рахунок земель державної та комунальної власності ділянки загальною площею 2 598 гектарів. Із них Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області видало 1 609 наказів про затвердження документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність загальною площею 2 504,2 га. А саме: 1 278 земельних ділянок загальною площею 2 467,5 га – для ведення особистого селянського господарства та 331 земельну ділянку загальною площею 36,7 га – для індивідуального садівництва.

Довідка:

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється в порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО й членам сімей загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.

 За інформацією Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області

Автор статті