Для продажу власноруч вирощеної продукції необхідно мати довідку

754

Довідка форми № 3 ДФ «Про наявність у фізичної особи земельних ділянок» видається безоплатно протягом п’яти робочих днів з моменту подання відповідної заяви до органів місцевого самоврядування на строк до п’яти років. Варто знати, що доходи від продажу власноруч вирощеної сільськогосподарської продукції не оподатковуються за умови, якщо громадянин має такий документ.

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок. Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки.

Крім того, відповідно до Податкового кодексу України, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України.

– Такі доходи громадян не оподатковуються і не відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, якщо факт їх отримання на власній земельній ділянці громадянин підтвердить Довідкою за ф. № 3 ДФ, – зазначає заступник начальника ДПІ у м. Черкаси Анна Білик.

 

 

За інформацією прес-служби ДПІ і м. Черкаси

Автор статті