Для підвищення рівня соціально-економічного розвитку області райони мають активізуватися

???????????????????????????????Нині в економіці області спостерігаються незначні відновлювальні процеси. Про це повідомив під час колегії директор Департаменту регіонального розвитку Роман Карманнік та наголосив, що активну роботу для досягнення цієї мети мають здійснювати і на місцях.

– Маємо, зокрема, робити все можливе для збільшення вірогідності залучення інвестора, – каже Роман Володимирович. – Проблема номер один – відсутність реальної і достовірної інформації про земельні ділянки, незадіяні виробничі площі, або ж вже готові інвестиційні проекти, для яких потрібно залучити інвестора.

Як зазначає Роман Володимирович, потребує доопрацювання в цьому напрямку Звенигородський, Уманський, Кам’янський райони, м. Черкаси.

Роман Карманнік звернувся до керівників районів з проханням провести ретельну інвентаризацію територій. Усі землі, приміщення, зокрема і в приватній власності, які не задіяні, інвестиційні проекти підприємств, що потребують залучення ресурсу, і подати цю інформацію. Наразі ж розробляється портал для інвесторів, де буде розміщена вся інформація.

Директор Департаменту поінформував також і про перебіг процесу об’єднання територіальних громад. Як він зазначив, активізувати діалог з громадами мають в Городищенському, Драбівському, Звенигородському, Канівському, Лисянському, Монастирищенському, Смілянському, Тальнівському, Уманському, Христинівському, Чигиринському, Чорнобаївському, Шполянському районах.

Про готовність втілювати ще одну реформу можна зробити висновки на прикладі системи електронних закупівель. На сьогодні 105 замовниками оголошено 465 закупівель. Зекономлено близько 600 тис. грн.

– Система підтвердила свою ефективність та можливість створити рівні умови. Сподіваємось найближчим часом активізуються в цьому напрямку Звенигородський, Золотоніський, Катеринопільський, Корсунь-Шевченківський, Смілянський, Тальнівський райони та всі міста обласного значення,– зазначив у ході колегії Роман Карманнік і додав:«Ефективна комунікація в питаннях залучення інвестицій, якісні проекти регіонального розвитку, продуктивний діалог із громадами, кваліфіковане надання адміністративних послуг та прозорі державні закупівлі – це ті напрямки, втілення яких сприятиме підвищенню рівня соціально-економічного розвитку районів, а відтак – області в цілому».

За результатами розгляду питання соціально-економічного розвитку, зокрема активності керівництва районів у вирішенні означених питань,роботу голів Уманської та Звенигородської РДА, а саме: Віталія Олійника та Василя Довбуша, визнано незадовільною.

Автор статті