Діти Сонця: У Черкасах долучилися до «шкарпеткової» акції

_DSC0058Доброзичливі відкриті та наївні – люди із синдромом Дауна вчать дивитися на світ інакше і приймати інакших як рівних. Сьогодні для малечі і дорослих активісти ГО «Сонячні діти Черкащини» вже третій рік поспіль влаштовують справжнє родинне свято. Долучилися до привітань й обласні владці.

_DSC0009Нині Громадська організація сімей дітей-інвалідів з синдромом Дауна та іншими генетичними порушеннями «Сонячні діти Черкащини» налічує 28 родин, у яких виховують дітей з синдромом Дауна. Всі вони переважно з Черкас та Черкаського району.

_DSC0027 _DSC0021– Синдром Дауна – це достатньо серйозна патологія і ще декілька років тому суспільство було не готове до того, що є такі діти, – говорить заступниця голови ГО Оксана Заболотня. – На сьогодні ситуація змінюється на краще. Дітки лишаються у родинах. Допомагати таким сім’ям почала і держава. Наше ж завдання – соціалізувати «сонячних» діток, дати їм шанс на повноцінне життя у суспільстві. У нашій ГО, завдяки підтримці небайдужих, дітки отримали можливість систематично займатися з дефектологом та психологом.

Існує таке громадське об’єднання уже два роки. І за цей час мають чимало надбань та досягнень. Є й позитивні напрацювання у співпраці з органами влади. Зокрема вже шестеро «сонячних» дітей навчаються у двох інклюзивних групах дошкільного навчального закладу №60, що у Черкасах.

_DSC0025 _DSC0042 _DSC0029 _DSC0035– Те, що ми всі робимо – заради посмішок цих дітей, адже це найдорожче наше надбання, – говорить заступник очільника області Сергій Овчаренко. – Інклюзивна освіта нині відкриває рівні можливості для навчання та розвитку усім дітям без виключення. Це – шанс на повне та насичене життя для тих, хто через життєві обставини міг бути позбавленим цього. І ми будемо підтримувати розвиток та упровадження інклюзивної освіти на Черкащині, апробовуватимемо нові методики у навчанні діток, які потребують особливого підходу. Адже ця робота заради наших дітей, їхніх посмішок.

Детальніше про діяльність ГО «Сонячні діти Черкащини» шукайте тут.

Автор статті