Дітлахів у протитуберкульозному диспансері виходжуватимуть у комфорті

пацієнт відділенняПо-сучасному відремонтують дитяче відділення протитуберкульозного диспансеру. На це з обласного бюджету вже спрямували півмільйона гривень. Про це розповів голова Черкаської ОДА на зустрічі з колективом і волонтерами закладу.

Нині в дитячому відділенні виходжують 23-ох пацієнтів. Лікування тут тривале – щонайменше чотири місяці.

– Дуже важливо створити комфортні умови для дітлахів, – каже волонтер-опікун відділення, боєць АТО Богдан Гаркуша. – Бо це фактично їхній дім на тривалі місяці. І ми спільно з керівником області це крок за кроком робимо. Минулого року відділення умеблювали по-сучасному. Доти тут усе було старезне. Юрій Олегович поклопотав перед обласною радою про спрямування необхідних коштів. Також за допомогою благодійників ми зробили у відділенні спортивний куточок для пацієнтів. Дуже допомогли лісівники зі своїм керівником Олександром Дзюбенком. Дітям нова забава подобається.

пацієнти

подяка від пацєнтів

 

 

 

 

 

 

А невдовзі у відділенні розпочнуть ще й капітальний ремонт. Найперше лагодитимуть систему водопостачання та каналізацію. До всього, тут обладнають навчальний клас для пацієнтів, аби вони не відставали від шкільної програми.

– Я дякую колективу цього відділення, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Щоразу буваючи, переконуюся, які самовіддані люди тут працюють. Такі ж і волонтери. Особливе спасибі Богданові Гаркуші й Тамарі Борисовій. Ми вже у відділенні втілили кілька спільних так би мовити проектів. І далі точно буде. Окрім того, в області ми нині посилюємо профілактику туберкульозу. Вчасне діагностування цієї недуги вкрай важливе. Цьогоріч коштом Державного фонду регіонального розвитку на умовах співфінансування з місцевих бюджетів плануємо придбати флюорографи для 13 наших районів. А також ще один пересувний рентген-апарат.

Нагадаємо, нині на Черкащині вже є три мобільних флюорографи. Завдяки ним лікарі обстежують жителів найвіддаленіших куточків області.

Автор статті