Дітей з опіковими травмами з усієї України обстежать та прооперують американські спеціалісти

b0d8Про це розповів Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба. До 13 грудня 2015 року на базі Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит» буде працювати Міжнародна виїзна клініка – International Annual Outreach Clinic Shriners Hospital for Children, USA.

У Львові американські лікарі проконсультують біля 150 пацієнтів, із них буде відібрано близько 40 дітей із опіковими травмами для проведення оперативного втручання, а також надано консультації лікарями–ортопедами.

– Окрім того, що цей проект покликаний  покращити стан маленьких пацієнтів, ми таким чином ще й привертаємо увагу суспільства до проблеми дитячого травматизму. Адже лише за 2014 р. серед дітей у віці від 0 до 14 років зареєстровано 276 178 випадків дитячого травматизму, з яких 171 644 – побутовий. Дитячий травматизм займає 7 рангове місце серед 10 найбільш розповсюджених захворювань. Згідно з статистикою, найбільш ймовірні чинники – необачність при догляді за дітьми у перші роки життя, – зазначив Микола Кулеба.

Уповноважений наголосив на необхідності проведення превентивних заходів серед населення задля зменшення кількості  дитячих травм. Також він вказав на необхідність збільшення штату спеціалістів та підвищення рівня кваліфікації вітчизняних медиків. Генадій Фузайлов, дитячий анестезіолог, доцент кафедри анестезіології в Гарвардському медичному коледжі, лікар-анестезіолог у відділенні інтенсивної терапії в Массачусецькому госпіталі, повідомив, що американськими медиками заплановано проводити до 10 оперативних втручань на день, а найважчих пацієнтів буде запрошено у Штати до Shriners Hospital for Children.

Автор статті