Діалог задля розвитку професійно-технічної освіти Черкащини

121 жовтня 2015 року в приміщенні Лисянської райдержадміністрації відбулася підсумкова нарада керівників професійно-технічних навчальних закладів Черкащини. У заході взяли участь голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, голова Лисянської райдержадміністрації Олександр Вельбівець, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, заступник директора Департаменту Ігор Волошин, начальник відділу вищої, професійно-технічної освіти Департаменту Валентина Ткаченко, директор обласного навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Наталія Проценко, представники ПТНЗ області, місцевих агро-промислових комплексів, підприємці.

23

Звертаючись присутніх, Юрій Ткаченко наголосив, що якісна підготовка робітника – спільна проблема, розв’язанням якої необхідно займатися комплексно. Європейська та світова практика переконує у необхідності фінансування підготовки робітників за рахунок визначених законодавством обов’язкових відрахувань з доходів підприємств. Тому, без підтримки та тісного співробітництва з регіональними органами влади, виробництвом і бізнесом професійно-технічні навчальні заклади не в змозі забезпечити підготовку кваліфікованого, обізнаного на новітніх технологіях робітника.

Мережа закладів професійної освіти не завжди відповідає потребам сучасного ринку праці, оскільки утворювалася ще за радянських часів  та була прив’язана до індустрії того часу. Тому реформування вітчизняної професійно-технічної освіти має бути спрямоване перш за все на досягнення високих європейських стандартів якості, впровадження у навчально-виховний процес сучасних педагогічних та інформаційних технологій,  формуванню у молодого покоління професійних  компетенцій, здатності до неперервної самоосвіти, духовного самовдосконалення, вміння працювати в умовах сучасного ринку праці.

Юрій Олегович наголосив на необхідності модернізації матеріально-технічної бази професійно-технічної освіти, осучаснення викладання у навчальних закладах. Для цього запропонував участь у грантових проектах, долучення до розробки обласних програм розвитку профтехосвіти.

Окремо була висловлена пропозиція проаналізувати потреби економіки регіону у робітничих кадрах і чітко визначитися,робітники яких напрямків необхідні як на сучасному етапі розвитку народного господарства, так і в розрізі перспективного планування. Також прозвучала ініціатива створення робочої групи для вивчення питання потреби та цілей залучення інвестицій.

Варто відзначити, що це вперше за багато років, як відбувся трьохсторонній діалог між керівником області, представниками профтехосвіти та бізнесу.

Кращим освітянам та партнерам галузі Юрій Олегович вручив Почесні грамоти облдержадміністрації.

1314

Валерій Данилевський підвід підсумки роботи професійно-технічинх навчальних закладів області у 2014/2015 навчальному році та сформулював пріоритетні напрямки розвитку на 2015/2016.

Зокрема, Валерій Вікторович визначив такі важливі вектори діяльності:

  • подальше регулювання попиту та пропозиції у підготовці кваліфікованих робітничих кадрів;
  • активізація діяльності навчальних закладів щодо підвищення якості освітніх послуг, приведення їх у відповідність до змісту Державних стандартів професійно-технічної освіти та кваліфікаційних характеристик;
  • створення умов для формування соціально свідомої особистості;
  • впровадження менеджменту управлінської діяльності;
  • міжнародна проектна діяльність із залученням грантів.

19Окремо директор Департаменту озвучив законодавчі нововведення в професійно-технічній освіті.

За вагомий внесок у розбудову професійно-технічної освіти області Валерій Данилевський вручив освітянам Почесні грамоти Департаменту.

Начальник відділу організації профнавчання Черкаського обласного центру зайнятості Віктор Стрілець означив шляхи оптимізації співробітництва ПТНЗ Черкащини та регіональних структур обласного Центру зайнятості.

Голова СФГ «Вершина» Андрій Мельник у своєму виступі визначив соціальне партнерство як надійне підґрунтя професійної освіти.

До обговорення питань порядку денного долучилися керівники професійно-технічних закладів.

 

Автор статті