Деякі територіальні органи Пенсійного фонду реорганізують

Emblem_of_the_Pension_Fund_of_Ukraine

Заступник начальника головного управління Наталія Радченко в черговий раз інформує про функціонування територіальних органів Фонду в Черкаській області.

1_Radchenko

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2016 № 1055 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» передбачено реорганізувати деякі територіальні органи Пенсійного фонду України шляхом їх злиття.

Передусім такий крок стосується районів з невеликою кількістю пенсіонерів. Пенсійні фонди не ліквідуються, а таке об’єднання є суто організаційним. Його мета – покращення надання послуг пенсіонерам, застрахованим особам та страхувальникам області.

Головною складовою обслуговування громадян стає структурна одиниця надання послуг (фронт-офіс). Фахівці структурних підрозділів, які зайняті наданням послуг, працюватимуть і надалі в тих самих приміщеннях і в тій самій кількості, як і до об’єднання. Пенсіонерам не потрібно буде їздити до інших районів за отриманням послуг. Оптимізація управлінь не тільки не зменшить, а навпаки, збільшить доступність пенсійних послуг. Фронт-офіси (підрозділ надання послуг) можуть бути розташовані не тільки за місцем знаходження управлінь, а за бажанням громад, і в центрах територіальних громад. Для отримання необхідної інформації не потрібно буде збирати візи та погодження. Всі послуги надасть спеціаліст, до якого звернуться за допомогою.

Обробка документів та призначення і перерахунок пенсій буде проводитися в об’єднаних управліннях (бек-офісах), куди доступ громадянам буде обмежений з метою уникнення корупційних дій.

Оптимізація управлінь в районах, містах області – ще один важливий крок на шляху до зменшення керівного складу в органах Фонду і створення якісно нової системи пенсійного забезпечення.

 

За інформацією Головного управління Пенсійного Фонду в Черкаській області

Автор статті