Держкомтелерадіо спільно з НСЖУ провів всеукраїнську нараду з питань реформування комунальних газет

ArticleImage_11320316 грудня в Києві відбулася всеукраїнська нарада з питань реформування комунальних газет, участь у якій взяли понад 130 редакторів ЗМІ з усієї України.

Нараду організував Держкомтелерадіо спільно з Національною спілкою журналістів України. Учасники обговорили практичні кроки реалізації Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ», який вступив в силу 1 січня 2016 року. На їхні запитання відповідали віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, Голова Дежкомтелерадіо Олег Наливайко, представники Мін’юсту, Фонду держмайна, а також  фахові юристи.

Зокрема, редактори комунальних ЗМІ отримали рекомендації щодо підготовки документів для проведення перетворення юридичної особи – редакції газети, які розробили юристи Української асоціації медіабізнесу та Інституту розвитку регіональної преси (ІРРП) в рамках проекту ОБСЄ.

Рекомендації містять опис чотирьох етапів з окремими покроковими інструкціями до дій. Зокрема, перший етап – це прийняття засновниками рішення про припинення юридичної особи – редакції газети та його реєстрація; другий – державна реєстрація припинення юридичної особи в результаті її реорганізації шляхом перетворення; третій – державна реєстрація новоствореної юридичної особи, четвертий – перереєстрація друкованого ЗМІ. Автори рекомендацій (юристи) детально описали особливості і проблемні питання, які можуть виникати в ході кожного етапу та порадили, які документи готувати і куди їх подавати, наголосили на вимогах до цих документів, аби вони були юридично правильні.

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко наголосив, що він категорично не погоджується з думкою деяких скептиків, що реформовані газети обов’язково мають стати ворогами влади. «Вважаю, що їх завдання – будувати якісну комунікацію між громадою і владою, – зазначив він і навів позитивні приклади такої комунікації. – Приміром, Львівська облрада виділила на підтримку газет, які реформуються, 500 тис. грн. Треба домагатися виділення коштів на висвітлення діяльності влади, це буде реальна підтримка реформованим газетам».

За інформацією Урядового порталу

 

Автор статті