Держенергоефективності презентувало концепцію фінансування енергоефективної модернізації підприємств

Gate_ZUZ-2475Під час IX Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму у Києві Голова ДерженергоефективностіСергій Савчук представив механізм стимулювання енергоємних підприємств до енергоефективності, розроблений Агентством спільно з Українсько-данським енергетичним центром. Про це повідомляють на Урядововму порталі.

Як пояснив Сергій Савчук, промисловість – один з найбільш енергоємних секторів економіки. Відповідно до Національного плану дій з енергоефективності до 2020 року Україна має скоротити енергоспоживання на 9%, а це близько 6,5 млн т.н.е., де промисловість складає 25%. Крім цього, Україна ратифікувала Паризьку угоду та взяла на себе зобов’язання щодо зменшення викидів парникових газів в атмосферу. Все це потребує масштабного запровадження енергоефективних заходів на промислових об’єктах.

За словами Голови Держенергоефективності, розроблений механізм передбачає, що кошти від вуглецевого податку будуть акумулюватися на рахунку у держбюджеті і будуть спрямовані виключно на фінансування заходів із енергоефективності та відновлюваних джерел енергії на підприємствах.

- Таким чином буде створено гарантоване джерело фінансування заходів зі скорочення енергоспоживання, зменшення викидів вуглецю та переходу на «чисті» джерела, – підкреслив Сергій Савчук.

Як повідомив Сергій Савчук, в основі механізму – досвід 18 країн світу, де вуглецевий податок мотивує підприємства займатися енергоефективністю. Наприклад, у Данії підприємства укладають угоди з Данським енергетичним агентством, відповідно до яких отримують пільговий податок, а також проводять енергоаудит, впроваджують системи енергоменеджменту та проекти з енергоефективності.

- Від механізму стимулювання до енергоефективності виграють, в першу чергу, підприємства. Вони зможуть скоротити енергоспоживання та викиди СО2, не обмежуючи, а навіть збільшуючи обсяги виробництва та якість продукції. Зростатиме конкурентоспроможність підприємств, міцнітиме і економіка всієї країни, – підсумував Голова Держенергоефективності.

Автор статті