Держенергоефективності готує для інвесторів потужну Інтерактивну карту розвитку відновлюваної енергетики в Україні

01 DSC_0750_0Створення потужної, інформативної, багатофункціональної Інтерактивної карти розвитку «зелених» проектів в Україні для інвесторів та розробників проектів – такою була тема наради, яка відбулася 15 травня під головуванням Голови Держенергоефективності Сергія Савчука за участю представників бізнесу та експертів.

Голова мета удосконалення електронної бази – надати потенційним інвесторам та інжиніринговим компаніям інформацію, яка необхідна при проведенні передпроектних робіт з впровадження «зелених» проектів. Ще одне завдання –  допомогти розпорядникам ресурсів ефективно реалізувати свій капітал.

– Місія Агентства – створити таку інвестиційну карту, яка була б корисною для всіх гравців ринку відновлюваних джерел енергії, завдяки якій інвестори могли б ще на початку своєї роботи знайти точку входу для впровадження проекту, порахувати його рентабельність, розглянути логістичні можливості та ресурсний потенціал обраної території, – зауважив Сергій Савчук. – Якщо розробити та додати ще й типові фінансові моделі для різних проектів, то карта стане не просто інформаційним ресурсом, а путівником та стимулом до проектування та будівництва «зелених» об’єктів.

Учасники наради обговорили Інтерактивну карту розвитку відновлюваної енергетики України, яку розробляє Агентство. Наразі карта демонструє земельні ділянки під розміщення об’єктів відновлюваної енергетики, електропідстанції напругою від 27,5 кВ до 150 кВ, а також  можливі точки підключення «зелених» об’єктів до ОЕС України.

За інформацією Держенергоефективності

Автор статті