Державній службі зайнятості – 25 років

Державна-служба-занятості

У грудні 1990 року створили Державну службу зайнятості, яка за цей час пройшла непростий шлях від модернізації до впровадження в роботу новітніх технологій з обслуговування клієнтів безробітних та роботодавців. На Черкащині послугами обласної служби зайнятості за 25 років скористалися понад 1,9 млн незайнятих громадян.

За допомогою центрів зайнятості роботу отримали майже 700 тис. жителів області. Зокрема, більше 19 тис. були працевлаштовані шляхом надання дотацій роботодавцям. 13,5 тис. колишніх безробітних мешканців Черкащини поповнили ряди підприємців завдяки фінансовій підтримці служби зайнятості.

Сьогодні центри зайнятості задовольняють понад 90 відсотків кадрових потреб роботодавців, їх послугами користується щорічно близько 150 тис. мешканців Черкащини та 25 тис. роботодавців регіону.

І хоча цей рік був важкий для нашої країни, за допомогою служби зайнятості вдалося забезпечити працевлаштування 33,7 тис. громадян регіону. Протягом 11 місяців 8,2 тис. безробітних підвищили свою конкурентоспроможність, з них 97% були працевлаштовані після проходження навчання. Майже 600 безробітних отримали одноразово допомогу по безробіттю та започаткували власну справу.

Нині служба зайнятості стоїть на порозі значних змін в сфері зайнятості. Вже підготовлений проект закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реформування управління у сфері зайнятості населення та соціального страхування на випадок безробіття», прийняття якого планується  в 2016 році. Внесені зміни нададуть можливість підвищити соціальну захищеність громадян.

 

За інформацією Черкаської обласної служби зайнятості

 

Автор статті