Державні послуги стануть доступнішими на Черкащині

портал іgov

Систему надання державних послуг реформуватимуть в області. Тут їх електронізують.

         Черкащина долучається до областей, де державні послуги надають через портал iGov.org.ua. Пілотними в цій новації у свій час стали Дніпропетровська, Львівська, Київська, Миколаївська та Тернопільська області.

         – Система взаємодії громадян і бізнесу із владою має бути зрозумілою та прозорою, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Тільки так можна мінімізувати корупційні ризики. Саме для цього ми реформуємо наші ЦНАПи, які мають стати повноцінною сервісною службою. Для цього, зокрема, переходитимемо на надання державних послуг онлайн. Долучитися до проекту «іGov» мені на одній із нещодавніх зустрічей запропонував його ІТ-волонтер Олександр Глибочко. Відтоді ми активно включилися в роботу.

Над проектом «іGov» в Україні працюють понад півтори тисячі волонтерів. Перелік державних послуг, які можна отримати завдяки порталу, постійно зростає.

– Онлайн-послуги стають звичними для нас, – говорить координатор проекту, радник очільника області Олена Колодич. – Приміром, уже 5 мільйонів українців оплачують комунальні послуги через інтернет. Отримувати державні послуги онлайн, передовсім, зручно. Не треба відстоювати годинні черги, щоби подати заявку в той чи інших орган. А потім іще стільки ж, щоби забрати відповідь. Завдяки порталу iGov.org.ua це все можна зробити зі свого комп’ютера у зручний час.

За дорученням обласного керманича нині в кожному з районів визначають відповідального за впровадження такого сервісу. Від ОДА це питання курують заступник голови Юрій Сас і директор департаменту регіонального розвитку Роман Карманнік. Нагадаємо, з минулого року на Черкащині впроваджують також систему електронних державних закупівель «ProZorro».

Автор статті