Державна регіональна політика послідовно перетворюється в політику згуртованості, в інвестиційну політику, – Віталій Коваль на Міжнародній конференції

_DSC0928Про бізнес-спроможність, інвестиції в освіту, розвиток людського капіталу, адміністративні можливості… Загалом про реалізацію державної регіональної політики, зокрема на прикладі розробленої Стратегії розвитку Черкаської області, говорив під час виступу на Міжнародній науково-практичній конференції перший заступник голови ОДА Віталій Коваль . Конференція під назвою: «Емерджентність економічних систем у сфері управління суспільним розвитком» відбулась на Канівщині. Організована за ініціативи Східноєвропейського університету економіки і менеджменту.

– Державна регіональна політика України поступово й послідовно перетворюється в політику згуртованості, в інвестиційну політику, – зауважив Віталій Коваль, – спрямовану на підвищення конкурентоспроможності всіх територій країни та зміцнення загальнонаціонального економічного, соціального і політичного простору та міжрегіональної співпраці, партнерства, солідарності. Нова парадигма регіональної політики, сформована в 2014-17 роках, передбачає перехід від надмірно централізованої моделі та галузевого «низхідного» підходу до збалансованої багаторівневої системи управління регіональним розвитком – через проекти розвитку, які плануються як «згори вниз», так і «знизу вгору»._DSC0942

Як зауважив перший заступник, Україні більше уваги необхідно приділити бізнес-спроможності, розвитку людського капіталу та адміністративній спроможності. Зміна таких акцентів буде направлена на розвиток бізнесу, створення нових робочих місць, а також якість послуг для населення. При цьому передбачається зниження трудової міграції за кордон. Якісна система управління публічною політикою передбачає наявність та належне функціонування основних складових політики: планування, фінансування, реалізація, моніторинг та оцінювання, інституції Всі ці складові на початок 2018 року наявні.

Віталій Володимирович наголосив на тому, що головними документами, які визначають державну регіональну політику, є Державна стратегія регіонального розвитку та обласні стратегії:

– Стратегія розвитку Черкащини до 2020 року є дороговказом, який визначає пріоритети розвитку області,  вказує точки концентрації ресурсів, що дозволяє правильно розвивати конкурентоспроможність регіону, сільські території, людський капітал. Стратегія передбачає 4 основних напрямки: підвищення конкурентоспроможності, розвиток сільських територій, розвиток людського капіталу, екологічна безпека та збереження довкілля. Вони і формують стратегічну орієнтованість області. Завдяки проектній спрямованості Плану реалізації Стратегії, за 3 роки вдалось реалізувати регіонально важливі проекти. Це і розроблена в травні 2017-го концепція індустріального парку «Золотоноша», і реконструйована поліклініка під перинатальний центр, й обладнані 28 інноваційних шкіл області, і створена Агенція регіонального розвитку та ін._DSC0957

За словами Віталія Володимировича, ще одним із важливих аспектів державної регіональної політики є питання здійснення реформи децентралізації, зокрема передача органам місцевого самоврядування більше ресурсів та повноважень, а відтак поліпшення якості життя населення. Натепер в області утворено 27 ОТГ, з яких: 4 – міські, 3 – селищні, 20 – сільських. Ми – 5 по Україні за кількістю створених у 2017 році громад – 20. Наразі 1 звернення спрямоване на ЦВК – про призначення перших виборів в ОТГ, а також 2 звернення – про призначення додаткових виборів депутатів у зв’язку з приєднанням до вже існуючих.

Під час пленарного засідання йшлося також про функціонування економічної системи, вдосконалення інвестиційної політики, інвестиційної привабливості регіонів, галузей і підприємств, інтенсифікації інтеграційних процесів та ін.

Долучилися до конференції науковці та студенти не лише з Черкащини, а й з Київщини, Чернігівщини, Дніпропетровщини, Одещини, Харківщини, також Польщі, Грузії, Азербайджану, Франції та ін. У цілому – близько півтори сотні учасників.

 

Автор статті