Держава продовжить компенсувати населенню частину енергоефективних кредитів у 2016 році – Геннадій Зубко

У 2016 році держава продовжить компенсувати населенню частину суми енергоефективних кредитів збюджету. Відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України «Про продовження строку виконання Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки» підтримав Уряд на засіданні 11 листопада, повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко. Відповідно до державної програми, бюджетні компенсації отримуватимуть як фізичні особи, так й ОСББ та ЖКБ.

«Уряд підтримав важливий документ, який створює умови для розвитку ринку енергоефективності в країні. Це довгий шлях, але впевнений, що ми пройдемо його успішно. Багато європейських країн, серед яких Литва, Польща, Латвія, Болгарія, Румунія, досягли енергоефективності. Україна не стане винятком», – сказав Геннадій Зубко, коментуючи підтримку документу Урядом.

У наступному бюджетному періоді на державну підтримку населення планується спрямувати 90,4 млн. грн.Через збільшення попиту населення на енергоефективні кредити у 2015 році додатково планується спрямувати 57 млн. грн.

Нагадаємо, проект Постанови розроблений Мінрегіоном разом з Держенергоефективності на виконання пункту 3 Плану коротко- та середньострокових заходів щодо скорочення обсягу споживання природного газу на період до 2017 року.

Реалізація цього акту здійснюватиметься за рахунок коштів, що надійшли у минулі періоди до спеціального фонду державного бюджету від Європейського Союзу як перший-третій транші за Угодою про фінансування програми «Підтримка виконання Енергетичної стратегії України в галузі енергоефективності та відновлюваних джерел енергії».

Нагадаємо, у вересні цього року держава компенсувала позичальникам 40,2 мільйони гривень.

Станом на кінець жовтня до програми «енергоефективних» кредитів було залучено понад 70 тисяч українських родин. 

 

Автор статті