Департамент соціального захисту ОДА – про підтримку в області ветеранів війни

d48bd8bf41f7fde7616bfdd4779a93a0_XLУ Департаменті соціального захисту ОДА зазначають, що на сьогодні в Черкаській області живе 12 450 ветеранів Другої світової війни. Із них 813 осіб із інвалідністю внаслідок війни, 908 учасників бойових дій, майже 11 тисяч учасників війни.

Ветеранів війни підтримують, зокрема, завдяки пільгам та компенсаціям. Кошти на фінансове забезпечення спрямовують субвенцією з державного місцевим бюджетам.

Нагадаємо, в області діє комплексна програма «Турбота» на 2014–2020 роки – задля поліпшення соціального захисту ветеранів війни, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань, сімей загиблих воїнів.

Між тим, згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники бойових дій користуються відповідно 100% та 75% знижкою плати за житлово-комунальні послуги в межах середніх норм споживання. Учасникам війни та членам сімей загиблих ветеранів війни надають 50% пільг при оплаті зазначених послуг (учасникам війни – за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує обсяг доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (у 2019 році – 2690 грн).

У Департаменті також нагадують, що в березні Кабінет Міністрів України відповідною постановою збільшив цьогоріч розміри щорічної разової грошової допомоги до 5 травня. Відтак в області планують виплатити майже 50 млн грн щорічної грошової допомоги до 5 травня майже 36 тисячам ветеранів війни та жертвам нацистських переслідувань.

Для оздоровлення ветеранів війни області виділили 456 санаторно-курортних путівок до відомчих санаторіїв Міністерства соціальної політики України.

Через органи соціального захисту населення ветерани з інвалідністю мають змогу отримати технічні та інші засоби реабілітації. На це області з державного бюджету виділено 13,7 млн грн.

Варто також зауважити, що на території Черкащини постійно функціонує 33 територіальних центри соціального обслуговування та 14 будинків-інтернатів. У стаціонарних відділеннях терцентрів проживає 113 ветеранів війни та членів сімей загиблих, зокрема 3 особи з інвалідністю внаслідок війни. 44 ветерани війни перебувають на повному державному утриманні в інтернатних закладах соціальної сфери.

Працівники територіальних центрів щороку проводять обстеження матеріально-побутових умов проживання одиноких ветеранів війни та праці, осіб із інвалідністю задля визначення їхніх потреб та надання соціально-побутової, грошової чи іншої допомоги.

 

Автор статті