Департамент МАБ та ЖКГ – про нарахування пені через несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг

item-2691689539Введення в дію Закону України «Про житлово-комунальні послуги» не є підставою для автоматичного нарахування споживачам пені. Про це повідомляють в Департаменті містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства ОДА.

Відносини між споживачами житлово-комунальних послуг та виконавцями комунальних послуг, управителями багатоквартирних будинків

здійснюють відповідно до умов чинних договорів.

Водночас ст. 26 Закону передбачає відповідальність за неналежне виконання договору. Так, у випадку несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому договором, однак не вищим, ніж 0,01 відсотка загальної суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу.

Між іншим, як інформують в Департаменті, пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії. Чи, приміром, за наявності в споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином.

Отже, враховуючи зазначене, нарахування пені через несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг може здійснюватися після 1 травня 2019 року – зважаючи на умови договору, укладеного відповідно до вимог ст. 13-15 Закону.

При цьому пеня за несвоєчасне здійснення платежів за комунальні послуги може нараховуватися на ту суму заборгованості, що утвориться з моменту укладення договору про надання комунальних послуг.

Пеня за послугу з управління багатоквартирним будинком може нараховуватись з моменту укладення договору про надання цієї послуги, але не раніше 1 травня цього року.

Принагідно інформуємо, що роз’яснення з найбільш актуальних питань у сфері житлово-комунальних послуг (зокрема щодо практичної реалізації Закону, формування та встановлення тарифів, нарахування плати за комунальні послуги, соціального захисту споживачів) постійно розміщують на офіційному веб-сайті Мінрегіону (http://www.minregion.gov.ua/) (Напрямки діяльності > Житлово-комунальне господарство).

Автор статті