Управління екології та природних ресурсів

Місце знаходження:

18008, м. Черкаси,
вул. Вернигори, 17
тел/fax.: (0472)63-36-55;
сайт: eco.ck.ua
e-mail:38715482@mail.gov.ua

Розпорядок роботи:

понеділок – четвер з 9.00 до 18.00
п’ятниця з 9.00 до 16.45
Обідня перерва з 13.00 до 13.45

Основні завдання Управління:

забезпечення реалізації на території області державної політики у галузі охорони навколишнього природного середовища;раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів, поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами), у сфері заповідної справи, формування, збереження та використання екологічної мережі, здійснення управління та регулювання у сфері охорони і використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду України на території області, забезпечення екологічної та у межах компетенції радіаційної безпеки.

 

Графік особистого прийому громадян

у робочі та позаробочі дні керівництвом Управління

 

Прізвище, ім’я, по-батькові
Посада
Дні прийому
Години прийому
Місце проведення

прийому,

телефон для довідок

Звягінцева
Олена Миколаївна
Начальник щовівторка з 10.00 до 13.00 вул. Вернигори, 17

4 поверх,

кабінет 410

тел. (0472)

63-36-55

третя

п’ятниця

з 17.00 до 18.00
Довга
Людмила Володимирівна
Заступник начальника Управління – начальник відділу щочетверга з 10.00 до 13.00 вул. Вернигори, 17

4 поверх,

кабінет 410

тел. (0472)

63-36-55

перша п’ятниця з 17.00 до 18.00

 

Керівництво Управління та структурних підрозділів

 

Прізвище, ім’я, по-батькові
Посада
Телефон приймальні

Звягінцева
Олена Миколаївна

Начальник Управління екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

(0472) 63-36-55

Довга
Людмила Володимирівна

Заступник начальника Управління  – начальник відділу земельних та водних ресурсів, заповідної справи, економіки природокористування, взаємодії із ЗМІ

(0472) 63-36-55

Рясик
Олена Миколаївна

Начальник відділу атмосферного повітря, поводження з відходами, природоохоронних програм та моніторингу

(0472) 63-09-07

Красюк
Оксана Сергіївна

Завідувач сектору бухгалтерського обліку та фінансової звітності

(0472) 63-99-77

18 грудня 2017 року набув чинності Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» від 23.05.2017 № 2059-VIII.
Процедура оцінки впливу на довкілля спрямована на попередження та запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, у процесі прийняття рішень про провадження господарської діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля, з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
Детальніше, за посиланням http://eia.menr.gov.ua/

Президент Петро Порошенко підписав Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат" від 23.05.2017 № 2063-VIII.
Реалізація Закону сприятиме збереженню природних цінностей європейського значення, зокрема пралісів, у рамках виконання вимог Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат.
Документом визначаються поняття "природні ліси", "праліси", "квазіпраліси" та встановлюється особливий правовий режим їх збереження та охорони. Законом, зокрема, забороняються всі види рубок, будівництво споруд, прокладання шляхів, випасання худоби, промислова заготівля недеревинних лісових продуктів, проїзд транспортних засобів (крім доріг загального користування та служби лісової охорони). Документом вводиться адміністративна відповідальність за порушення вимог охорони природніх лісів, пралісів, квазіпралісів. Відповідні зміни внесено до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Лісового кодексу України та Закону України "Про природно-заповідний фонд".
Крім того, Законом внесено зміни до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконну порубку дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, у заповідниках або на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду.

З метою впровадження системного підходу до поводження з відходами Кабінет Міністрів України розпорядженням від 08.11.2017 № 820 ухвалив Національну стратегію управління відходами в Україні до 2030 року.
Для впровадження Національної стратегії на державному рівні розробляється Національний план управління відходами.

21 листопада 2017 року з метою забезпечення сталого природокористування, розвитку лісів, удосконалення системи державного управління у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісових насаджень, ведення лісового господарства, а також збереження цінних природних комплексів та екосистем, розвитку заповідної справи Президент підписав Указ від 21.11.2017 № 381/2017 «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природно-заповідного фонду».

Внесено зміни до Водного кодексу України щодо процедури видачі документа дозвільного характеру – дозволу на спеціальне водокористування.
У зв’язку із набранням чинності з 04.06.2017 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру щодо спеціального водокористування» від 7.02.2017 № 1830-VIII, внесенням змін до Водного кодексу України зміниться процедура отримання дозволів на спеціальне водокористування.
Згідно внесених змін до ст. 49 Водного кодексу України дозвіл на спеціальне водокористування буде видаватися територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства.
Видача або надання відмови у видачі дозволу на спеціальне водокористування здійснюється протягом 30 календарних днів з дня надходження заяви та документів, необхідних для видачі дозволу.

Порядок подання декларацій про відходи та її форма затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 № 118.
Відповідно до Порядку подання декларацій про відходи декларація подається один раз на рік одночасно в паперовій та електронній формі до центру надання адміністративних послуг, який передає її відповідно до органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, обласної, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (далі – дозвільний орган), або через електронну систему здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами, порядок функціонування якої визначається Мінприроди, до 20 лютого року, що настає за звітним.
Після закінчення звітного року суб’єктам  господарювання необхідно  обрахувати показник загального утворення відходів (Пзув), скласти декларацію про відходи за 2017 рік та подати згідно вимог вказаного Порядку з 1 січня 2018 року он-лайн на сервері E-ECO.GOV.UA або до центру надання адміністративних послуг Черкаської міської ради (м. Черкаси, вул. Благовісна, 170).

Перелік анульованих мінприроди ліцензій на право провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами

Результати діяльності робочої групи з перевірки ефективності роботи очисних споруд м. Золотоноша

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.