Демобілізованих потрібно зустрічати, як годиться, – Юрій Ткаченко

АРХІВ1Організувати належну зустріч демобілізованих бійців, потрібну медико-соціальну реабілітацію та подбати про їхнє працевлаштування доручив очільник області. Про це Юрій Ткаченко сказав на координаційній нараді в ОДА.

Найближчим часом із військової служби звільнять усіх мобілізованих торік під час шостої черги часткової мобілізації. Відповідний Указ Президента України Петра Порошенка датований 26 вересня 2016 року.

– Це рішення про звільнення військовослужбовців стало можливим завдяки реалізації у Збройних Силах України та інших військових формуваннях завдання Президента України щодо переходу до професійного війська та поступової заміни мобілізованих на військовослужбовців за контрактом, – зауважує голова Черкаської ОДА. – Завдання влади на всіх рівнях – належно зустріти демобілізованих бійців і подбати про їхню соціалізацію. Маємо відповідну обласну програму, а також місцеві. Ми їх постійно корегуємо, залежно від викликів часу.

Юрій Ткаченко нагадав, що координацію питань, пов’язаних із демобілізованими бійцями, здійснює Центр допомоги АТОвцям. Такі ж діють і на рівні районів.

– Усю інформацію узагальнює обласний Центр, – наголошує очільник області. – Де ми фіксуємо формальний підхід, байдужість до бійців – реагуємо жорстко. Особливий акцент зараз слід робити на інформуванні демобілізованих військових про пільги, про медичну допомогу, реабілітацію тощо.

Як повідомляють в обласному військкоматі, від Черкащини до лав Збройних Сил України та інших військових формувань під час шостої черги часткової мобілізації призвали 1618 військовозобов’язаних. Натепер уже демобілізовано 600 військовослужбовців.

 

Центр допомоги учасникам АТО

м. Черкаси, бульвар Шевченка, 185, каб. 150

тел. 31-90-27, 31-90-28

 

Автор статті