Деклараційна кампанія – 2017

m-600x397Триває кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2016 року. Декларацію про майновий стан і доходи подають до 9 лютого фізичні особи – підприємці; до 1 травня – громадяни, які зобов’язані декларувати доходи та самозайняті особи і до 31 грудня – громадяни для реалізації права на податкову знижку за 2016 рік.

Цьогоріч декларанти використовуватимуть нову форму декларації про майновий стан і доходи, затверджену наказом Міністерства фінансів України  від 15.09.2016  №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

Про оновлену декларацію розповів у грудневому відео огляді начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб, майнових податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Черкаській області Віталій Лушников.  Він навів приклади заповнення декларації для вище перелічених категорій декларантів – 2017 та відповів на запитання.

У зв’язку з запитаннями декларантів Віталій Лушников наголосив, що за 2016 рік не зобов’язані подавати декларації особи, які отримували торік доходи від двох та більше податкових агентів. У зв’язку із впровадженням ставки податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків та скасуванням п.п. «є» п. 176.1 ст. 176 Кодексу, у вказаних платників за результатами 2016 року не виникає обов’язку щодо подання декларації.

Декларацію про майновий стан і доходи платники податків подають до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси (реєстрації).

При декларуванні доходів застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діють на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2016 року.

Подати декларацію можна особисто або за допомогою уповноваженої особи; поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення – не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання декларації; в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису (не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк її подання); а для підприємців – за допомогою Електронного кабінету.

Неподання або несвоєчасне подання декларації підприємцем, особою, яка провадить незалежну професійну діяльність тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 грн за кожне неподання або несвоєчасне подання вперше та 1020 грн – за повторне протягом року порушення. Крім того, за неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи фізичними особами – підприємцями застосовується адміністративний штраф у розмірі від 51 грн до 136 грн, а у разі повторного порушення – від 85 грн до 136 грн.

Відповідальність за неподання громадянами – декларантами декларації. Неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу від 51 грн до 136 грн. Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (в т.ч. при реалізації права на податкову знижку).

Нагадаємо, торік  жителі Черкаської області подали 32 902 декларації про отримані за 2015 рік доходи і задекларували 1169,1 млн грн. За цими деклараціями до місцевих бюджетів надійшло 32,2 млн грн податку на доходи фізосіб та 6,1 млн грн військового збору. Понадмільйонні статки за 2015 рік задекларували 51 житель області, які отримали 270,4 мільйони гривень доходів і сплатили 2,1 млн грн ПДФО та 408 тис. грн військового збору.

4661 декларацій було подано для реалізації права на податкову знижку. Повернуто 5,6 млн грн.

Автор статті