Лікарні першої хвилі забезпечені усім необхідним для лікування пацієнтів із COVID-19, – Олег Найдан

Майже 1,2 тисячі черкащан нині лікуються від коронавірусної інфекції. З них 174 особи потребують допомоги медиків на стаціонарі. Наразі лікарні першої хвилі забезпечені усім необхідним – засобами індивідуального захисту, медикаментами й обладнанням – у повній мірі. На цьому у ході брифінгу повідомив заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Олег Найдан.

Загалом, за його словами, заповненість ліжок у лікарнях першої хвилі становить майже 66%. Зважаючи на це, до тих лікарень, які нині приймають пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19, а до них, нагадаємо, належать Черкаська інфекційна, Черкаська обласна, Уманська міська, Черкаська ЦРЛ, Шполянська, Маньківська, Золотоніська та Корсунь-Шевченківська районні лікарні, додали ще Канівську центральну районну.

– Зараз 1177 жителів області отримують лікування від коронавірусної інфекції, з них 1003 особи лікуються амбулаторно, 174 – на стаціонарі, – каже посадовець. – Ще 15 осіб – з підозрою. На рівні області ми постійно аналізуємо завантаженість ліжок, і, враховуючи, що вона останнім часом зростає, то розширюємо мережу. Якщо й надалі показники збільшуватиметься протягом 5 днів, то після Канівської ЦРЛ додаватимемо ще лікарні. Скоріш за все це буде перша міська лікарня. Водночас зараз всі медзаклади забезпечені ЗІЗами, медпрепаратами, обладнанням.

Станом на 24 вересня в області зафіксували 117 нових випадків за добу. Загалом же на Черкащині у 3355 осіб підтвердили захворювання на COVID-19. З них 377 осіб – медики, тобто кожен 8. 1 528 черкащан одужали.

З початку епідемії в області протестували методом ПЛР 86 893 особи, що становить 6,7% від загальної кількості населення. Методом ІФА – 2 321, тобто 0,3%.

– Щодня ми робимо 1000-1100 тестувань ПЛР та 50 ІФА, – зауважує головна санітарно-епідеміологічна лікарка області Людмила Кравченко. –  Загалом протягом останніх 7 днів маємо 94 тестування на 100 тис. населення. Показник захворюваності упродовж 14 дні складає 94,3 нових випадки на 100 тис населення, що у 2 рази перевищує базовий рівень. Нині призупинили навчальний процес у 116 класах. Тут захворіло 67 учнів та 41 – працівник закладів освіти. Продовжуємо епідобстеження контактних осіб, яких загалом уже провели понад 10 тисяч.

Детальніше дивіться у відео: