Чигиринські лісівники планують вистадити півтори сотні гектарів лісу

13_01_lisДо весняної лісокультурної кампанії у Чигиринському лісгоспі уже готові. Цього року тут заплановано посадити 155 га лісів. З них навесні – 144 га., а решту – восени, повідомляють в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

На 11 га в Чигиринському лісгоспі наприкінці весни чи на початку літа планують провести обробку гербіцидами, бо там багато злакових трав’янистих рослин.

– Через це сіянці погано приживаються, за ними важко доглядати, а головне, що трава – це кормова база для личинки хруща – злісного шкідника соснових насаджень. Тому ми особливо зарослі ділянки обробляємо від бур’янів, – пояснив головний лісничий ДП «Чигиринське лісове господарство» Сергій Перов.

Підприємство повністю забезпечує себе посадковим матеріалом – сіянцями сосни, дуба і жолудями. Розсадники на цьогорічну посівну кампанію були закладені ще минулої весни, а то й раніше. Суцільні дубові насадження чигиринці створюють жолудями. Для цього їх зберігають у спеціальних умовах, щоб вони не втратили здатності до проростання. А до складу соснових насаджень вводять сіянці дуба червоного, щоб запобігти розвитку хвороб у мононасадженнях та з протипожежною метою.

Перед посадкою сіянці обробляють спеціальним засобом «Максимарином». Минулого року цей засіб спробували на невеликій кількості сіянців, і він добре себе зарекомендував.

Поки що погода «не пускає» лісівників ні в розсадник, ні в ліс – там ще лежить сніг. Однак плуги й мечі Колесова уже нагострені і лише чекають першого стійкого сонечка, щоб узятися до роботи.

Автор статті