Чигиринщина зустріла учасників благодійного велопробігу «Захід-Схід»

чигирин

У центрі міста Чигирин біля Будинку рад 10 серпня відбулася урочиста зустріч учасників всеукраїнської благодійної акції з краянами. Ініціатор цього велопробігу, ветеран АТО, Костянтин Самчук розповів про ідею виникнення проекту, основною метою якого є єдність українців заради миру в країні та збір коштів на допомогу пораненим військовим і родинам загиблих.

Розпочався велопробіг 16 липня в м. Чоп Закарпатської області. учасники акції планують проїхати 2000 км за 40 днів та фінішувати на День Незалежності в селі Мілове Луганської області. Усю відстань від Чопа і до Черкас поки що подолав лише Костянтин Самчук. ,

– У різних містах до мене приєднувалися бажаючі. Але склад учасників велопробігу постійно змінюється, бо кожен проїжджає той відрізок, який для нього є зручним. Дехто виїздить із дому о 5-й ранку, а в обід повертається, а є такі, що проїжджають декілька днів. Я  обрав для себе триколісний велосипед, щоб показати, що навіть на такому велосипеді, який виробили для людей із вадами здоров’я, можна проїхати всю Україну. Головна ідея велопробігу дуже проста – символічно я хочу об’єднати Захід і Схід, а також сказати усім, що Україна – єдина, – розповів Костянтин Самчук.

За словами ветерана АТО, за день учасники акції долають від 50 до 70 кілометрів, зупиняючись здебільшого в містах і містечках, де вдень ознайомлюються з історією місцевості, спілкуються з місцевими жителями, збирають благодійні кошти та відпочивають. Ночівлю та харчування учасникам, як правило, забезпечують представники міст, де вони зупиняються: пожежна частина, громадські активісти, демобілізовані учасники АТО, відпочивають у готелях, санаторіях, дитячих таборах.

На теренах Чигиринщини учасники велопробігу зупинилися біля пам’ятника Максимові Залізняку в селі Медведівка, відвідали церкву Святого Пророка Іллі в селі Суботів, піднялися на Богданову гору, аби вклонитися Великому Гетьману, і відвідали Резиденцію Богдана Хмельницького в Чигирині.

 

За інформацією сектору інформаційної політики, суспільно-політичних питань та зв’язків з громадськістю апарату Чигиринської райдержадміністрації

Автор статті