Чигиринець презентував книгу історії свого села

IMG_0566Минувшину рідного села Івківці Чигиринського району в книзі «Чигиринська районна преса (1930-1996 рр.)». розповів краєзнавець Назар Лавріненко. Презентований часопис – своєрідний збірник документів та матеріалів з районних газет про Івківці.

За словами автора книги, він збирав матеріал до неї понад рік. Робота над часописом села розпочалася з розвідок в архіві обласної бібліотеки ім. Т. Шевченка, де зібрані підшивки районних газет починаючи з 1965 року. Саме районні газети Назар Лавріненко називає основним джерелом відомостей про його батьківщину та й будь-який населений пункт Черкащини. На виданні цієї книги краєзнавець не збирається зупинятися, адже планів багато, а черга до друку − довга.

− Жителі мого села та Чигиринщини загалом – ось основна цільова аудиторія, на яку розрахована презентована мною книга. Адже гортаючи її сторінки люди можуть дізнатися про свою минувшину чи натрапити на документальні згадки про своїх дідусів чи бабусь, − розповідає Назар Лавріненко.

IMG_0560Краєзнавець Олександр Солодар, який завітав на презентацію книги, зауважив, що останнім часом складається враження, ніби краєзнавство зараз нікому не потрібне, тоді як його цінність для українців незаперечна.

− Якщо говорити про становлення історичної науки за кордоном, то там все розпочиналося саме з краєзнавчих розвідок про малі населені пункти або ж конкретні родини. У нас же намагаються написати про все і ні про що. Дослідити чиїх батьків ми діти ніхто практично не хоче. Завдячуючи праці Назара Лавріненка ми можемо відкрити для себе село Івківці. І те, що ця книга вийшла накладом лишень у 100 примірників – сором, − зауважує Олександр Солодар.

Автор статті