«Чорнобильський фонд здоров’я» пропонує підтримку черкаським постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС

благ фондБлагодійна організація «Чорнобильський фонд здоров’я», що в Києві, пропонує Черкащині співпрацю – зокрема з метою реалізації програм для допомоги чорнобильцям. Про перспективи спільної роботи міркували в обласній державній адміністрації за участі фахівців соціального захисту, охорони здоров’я області, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

– Нині на території Черкащини активно діють п’ять громадських організацій, які опікуються проблемами чорнобильців, – зауважив у ході засідання заступник голови ОДА Віталій Коваль, – а також благодійний фонд підтримки програм соціального захисту осіб, постраждалих на ЧАЕС, та інвалідів.

Заступник директора Департаменту соціального захисту ОДА Олег Шимчук повідомив, що чорнобильці Черкащини користуються всіма пільгами та компенсаціями, діти безкоштовно харчуються в навчальних закладах, здійснюється санаторно-курортне оздоровлення постраждалих, функціонує центр радіаційного захисту населення, у Черкасах – спеціалізоване відділення для лікування постраждалих, де стовідсотково вирішене питання медикаментозного забезпечення стаціонарного лікування постраждалих. В усіх районних лікарнях області є палати для лікування чорнобильців, які також забезпечені необхідним.

– Враховуючи, що оновлена техніка та обладнання є запорукою якісного лікування та швидшого одужання хворих, ми готові співпрацювати з благодійними організаціями в напрямку забезпечення відповідних установ області з надання стаціонарної медичної допомоги чорнобильцям приміром апаратами УЗД, МРТ тощо, – сказала на засіданні начальник управління надання медичної допомоги дорослому населенню, бухгалтерської та кадрової роботи Департаменту охорони здоров’я ОДА Лариса Кошова.

З такою пропозицією члени комісії вирішили звернутися до благодійної організації. А ще дійшли згоди надати й кількість інвалідів-чорнобильців в області, які перебувають у черзі для забезпечення автомобілями.

Між тим, наразі в області створюється комісія з конкурсного відбору соціальних проектів неурядових організацій. Тож після затвердження відповідного розпорядження щодо складу та положення про комісію, організацію «Чорнобильський фонд здоров’я» запросять до участі в конкурсі соціальних проектів.

Довідково:

На сьогодні Черкаська обласна організація інвалідів «Діти Чорнобиля» тісно співпрацює з міжнародними благодійними фондами з Німеччини, Канади, Франції, звідки до нас доставляють гуманітарні вантажі. Лише за перше півріччя цього року на оздоровлення чорнобильським дітям надано 240 тисяч євро.

Черкаські обласні організації «Союз Чорнобиль України» та «Чорнобиль-єдність» надають матеріальну та гуманітарну допомогу закладам, де лікуються чорнобильці, вирішують питання медикаментозного забезпечення лікарень та спеціальних відділень. Обласним осередком «Чорнобильська спілка інвалідів МВС» до медичних закладів області передано 146 одиниць виробів медичного призначення; забезпечено коштами для лікування 4-х тяжкохворих на загальну суму 110 тис. грн.

У першому півріччі 2015 року на безплатне придбання ліків за рецептами лікарів постраждалим виділено 7,4 млн. грн., за програмою «Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» отримано 1,3 млн. грн.

Автор статті