Чорнобильська трагедія: 30 років потому

^D88979407DF5E03D6E038D67630669EEBC2AEDF98AE2FCD256^pimgpsh_fullsize_distrПро причини, наслідки та уроки Чорнобильської катастрофи говорили сьогодні науковці та студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького на засіданні круглого столу «30 років Чорнобильської трагедії».

Участь у науковій дискусії взяли заклади-партнери Черкаського національного — Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля та Черкаський державний технологічний університет, ЗОШ №19 м.Черкаси.

Розпочалося засідання із хвилини мовчання на знак пошани до Героїв Чорнобиля та постраждалих від катастрофи.

— Чорнобильська трагедія за декілька секунд змінила життя України, — звернувся до учасників перший проректор Черкаського національного Василь Мойсієнко. — Згадуючи події, акцентуємо увагу на наслідках, які спричинила катастрофа, віддаємо шану жертовності тих, хто її ліквідував, ризикуючи життям. Сьогодні ж говоритимемо про те, що треба зробити, аби зменшити негативні наслідки Чорнобильської трагедії та не допустити подібного у майбутньому.

«Якби не уникли другого вибуху, — зазначає доцент кафедри екології та агробіології ЧНУ ім. Богдана Хмельницького Сергій ^A9774BC3A14E8FE3CA9EB3F7BD4391C129B5D4DF1A371F932B^pimgpsh_fullsize_distrДерій, — було б зруйновано навіть пів України, а Європа, швидше за все, стала б непридатною для життя».

На щастя, цього не сталося, і натепер ідеться, головним чином, про страшні результати Чорнобильської трагедії власне для України — а це понад 150 тисяч людей, які отримали велику дозу радіації, понад мільярд доларів витрат щороку, зона відчуження та багато іншого.

Про перспективи розвитку Чорнобильської зони відчуження розповіла присутнім доцент кафедри біології та біохімії ЧНУ ім. Богдана Хмельницького Тетяна Мельник; про фактори, що обумовлюють стан імунної системи у мешканців територій, забруднених радіонуклідами, доповів доцент кафедри біології та біохімії ЧНУ ім. Богдана Хмельницького Вадим Соколенко та ін.

За інформацією прес-служби Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Автор статті