Червень на Черкащині буде теплим та дощовим

top-photoУ цілому червень на Черкащині очікується теплим та подекуди з сильними дощами. Середньомісячна температура повітря +18,0º, кількість опадів 75 мм, що в межах норми відповідно, повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

При цьому, кожні 10 днів місяця очікується чергування «хвиль тепла» з «хвилями холоду». При потепліннях максимальна температура повітря може досягати +25+30º, при похолоданнях температура повітря вночі знижуватиметься до +6+8º. Найбільше опадів очікується в першій та третій декадах місяця.

Червень – по-справжньому літній місяць: минає загроза заморозків, спостерігаються довгі теплі дні. 21 червня – найдовший день і найкоротша  ніч у році, яка триває 7 год. 46 хв. В народному календарі цей день – Сонцеворот, сонце на зиму повертає – літо на спеку. Червень пора духмяних трав, коників і розкотистих гроз. Дощ хліба валяє, а сонце піднімає.

Середньомісячна температура повітря місяця становить +18,2°, перша і друга декади +18°, третя +19°. Середня максимальна температура повітря в межах +23+26°, середня мінімальна температура в межах +10+14°. Абсолютний максимум температури повітря +37,7° відмічався в 1918 р., абсолютний мінімум +1° відмічався в 1937 р.

Автор статті