Черкасці вже задекларували понад 2,1 млн грн. минулорічних доходів

податкова

Жителі Черкас з початку року почали активно декларувати доходи, отримані ними у 2015 році. Станом на 25 січня 35 черкасців вже задекларували свої доходи на загальну суму понад 2,1 млн грн. До бюджету такі декларанти мають сплатити 165,3 тис. грн. Податків. Про це повідомила заступник начальника Державної податкової інспекції у м. Черкасах Анна Білик.

Найбільше декларацій подали ті громадяни, які у торік отримали спадщину та подарунки.

– 30 жителів обласного центру, які задекларували понад 2 млн грн. таких доходів, мають сплатити до бюджету 157 тис. грн. податків, – зазначила Анна Білик.

Ще п’ятеро черкасців задекларували 54,4 тис. грн. доходів, отриманих від здавання в оренду власного рухомого чи нерухомого майна. До бюджету такі громадяни сплатять 8,2 тис. грн. податків.

У податковій інспекції Черкас нагадують, що кампанія декларування майнового стану і доходів, одержаних громадянами у 2015 році, триватиме з 1 січня до 1 травня 2016 року. У цей період громадяни зобов’язані подавати річну декларацію про майновий стан і доходи, якщо протягом 2015 року вони, зокрема, отримували доходи, з яких при нарахуванні або виплаті податок не утримувався; доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здавання в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна тощо); нецільову благодійну допомогу, якщо її загальна сума у 2015 році перевищувала 1 710 грн.; доходи від двох і більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих такими податковими агентами за 2015 рік перевищила 146 160 гривень; спадок (подарунки) від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення; доходи від продажу інвестиційних активів, якщо їх вартість у 2015 році перевищила 1 710 грн.; іноземні доходи.

 

Автор статті