Черкасці сплатили понад 7 млн. грн. податку з отриманих депозитних відсотків

2103-18Відсотки, нараховані на суму поточного або вкладного (депозитного) банківського рахунку, з 1 січня 2016 року оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% (у 2015 році – за 20%-ою ставкою).

– Черкасці, які мали вклади у банках та фінансових установах протягом січня – березня 2016 року, сплатили до бюджету понад 7 млн. грн податку на доходи фізичних осіб з отриманих відсотків за депозитами . Це на 1,5 млн. грн  більше, ніж за аналогічний період минулого року, – повідомив начальник Державної податкової інспекції у м. Черкасах Антон Царюк.

Обов’язок із нарахування та перерахування податку до бюджету покладено на податкових агентів, якими є фінансові установи, у тому числі банки та кредитні спілки. Вони зобов’язані самостійно утримувати з нарахованих доходів податок та перераховувати до бюджету.

– Окрім того, з 1 січня 2015 року податкові агенти, крім податку на доходи фізичних осіб, з усієї суми нарахованого доходу повинні відрахувати до бюджету 1,5% військового збору, – наголосив Антон Царюк.

За інформацією Державної податкової інспекції у м. Черкасах

Автор статті