Черкасці сплатили 32 мільйони гривень на армію

Вийськовий збир 4За 6 місяців цього року платниками м. Черкаси сплачено 32,3 млн грн. військового збору. А вже в липні цього платежу надійшло в сумі 4,6 млн грн. Про це повідомив в.о. начальника Державної податкової інспекції у м. Черкасах Максим Криштопа.

ДПІ у м. Черкасах нагадує, що з 1 січня 2015 року об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платника податку. Платниками податку є: фізична особа – резидент, яка отримує доходи як із джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, всі доходи, що включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу; фізична особа – нерезидент, яка отримує доходи із джерела їх походження в Україні.

Таким чином, оподаткуванню військовим збором підлягатиме загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, який підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.

Також з 1 квітня ц.р. запроваджено оновлену форму №1ДФ, у розділі II якої податкові агенти відображають інформацію про військовий збір (загальні суми нарахованих та виплачених доходів, з яких утримано військовий збір, загальну суму нарахованого та перерахованого до бюджету військового збору).

З офіційними роз’ясненнями від Державної фіскальної служби України щодо особливостей оподаткування військовим збором, платники можуть ознайомитись на офіційному сайті служби (www.sfs.gov.ua) у розділі Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс («ЗІР»). Також консультації з питань податкового та митного законодавства платники можуть отримати за тел.: 0-800-501-007 (дзвінки зі стаціонарних телефонів – безкоштовні).

 

 

За інформацією Державної податкової інспекції у м. Черкасах

Автор статті