Черкаським ОТГ передали у власність понад 15 тис. гектарів земель

_DSC1460Дванадцять територіальних громад області вчора одночасно підписали акти прийому-передачі землі сільгоппризначення із державної власності у комунальну. Віднині у володінні ОТГ Черкащини більше 1,4 тис. земельних ділянок загальною площею понад 15 тис. гектарів.

_DSC1466Найбільше землі перейшло в розпорядження Стеблівської ОТГ – понад 3 тис. гектарів. Це майже 290 земельних ділянок. З випередженням плану-графіку, розробленого Держгеокадастром, землі отримали у Ротмистрівській та Жашківській ОТГ.

– Це – непересічна подія у житті наших громад, на яку вони так довго очікували, – каже заступник голови облдержадміністрації Ярослав Березань. – Владі закидали, що землю не передадуть у комунальну власність громадам. Зараз же половина наших ОТГ – вже підписали відповідні акти прийому-передачі земель. Першопрохідцями ще у квітні стали Кам’янська та Єрківська тергромади. Зараз аж дванадцять ОТГ отримали у власність належні їм землі. Решта матиме землю у власності уже до кінця року. Певен, вони з розумом використають цей ресурс. Адже це є поштовхом для подального розвитку, упорядкування земельних відносин.

_DSC1470 _DSC1474Нині ж очільники ОТГ області вже мають плани на власну землю. Насамперед візьмуться за інвентаризацію, подбають про забезпечення ділянками АТОвців, дехто – вже має й інвесторів, які готові зайти до громади. Так, за словами голови Білозірської ОТГ Володимира Міцука, у громади вже є інвестор, готовий встановити на великій земельній ділянці комплекс сонячних батарей. Є задуми передати інвесторам землю для вирощування ягід.

_DSC1482Довідково:

Передача земель сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність об’єднаним територіальним громадам (ОТГ) відбувається відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 р. № 60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад».

Процес передачі землі об’єднаним територіальним громадам складається з чотирьох етапів. Спочатку громада направляє клопотання до обласного управління Держгеокадастру. Потім відбувається інвентаризація земель у межах ОТГ, які до цього не були передані в користування. Далі здійснюється реєстрація в кадастрі ділянок, які були проінвентаризовані, після чого відбувається передача землі в комунальну власність за наказом начальника обласного управління Держгеокадастру.

Право власності на земельні ділянки ОТГ набудуть із часу державної реєстрації цього права відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

 

Автор статті