Черкаський Центр обслуговування платників надав майже 41 тисячу послуг

податкова

Від початку року фахівці Центру обслуговування платників надали понад 13,8 тисяч інформаційних послуг та майже 27 тисяч консультацій з питань податкового, митного законодавства та ЄСВ. Про це повідомляють в Державній податковій інспекції у м. Черкаси.

Суб’єкти господарювання міста Черкаси, а це майже 20 тис. фізичних осіб-підприємців та  близько 12 тис. юридичних осіб, активно користуються послугами Центру обслуговування платників, де можна подати звітність, отримати безкоштовні консультаційні, інформаційні та адміністративні послуги.

− Серед наданих консультаційних послуг, 63% платники отримали під час особистого відвідування інспекції, 35% − за телефоном. Також майже 500 консультацій за системою СКАЙП отримали суб’єкти господарювання, які мають іноземні інвестиції та є учасниками проекту «VIP-обслуговування», − повідомив заступник начальника ДПІ у м. Черкаси Дмитро Таран.

Найпоширеніші питання серед черкаських платників податків – порядок відкриття власного бізнесу, нарахування та сплати податків, заповнення податкової звітності, отримання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами та ін. Під час подій, які тривають на сході країни, здійснювати підприємницьку діяльність, сплачувати податки та подавати податкову звітність стає здебільшого практично неможливо. Тому підприємці, які переселились в обласний центр часто цікавляться питаннями перереєстрації бізнесу на новому місці проживання, скасування штрафних санкцій за період перебування в зоні бойових дій, поновлення втрачених документів. За дев’ять місяців до ЦОП черкаської податкової інспекції звернулося 130 переселенців із зони АТО.

Автор статті