Черкаський район

Загальні відомості про район

Черкаський район розташований у східній частині Черкаської області.Він простягнувся смугою уздовж правого берега Дніпра на 76 км і шириною до 25 км, займаючи площу трохи більше, ніж 1,6 тисяч квадратних кілометрів.

Територія району знаходиться на Придніпровській височині.Поверхня низинна, подекуди покрита лісами, поступово уступами знижується до Дніпра.На північному заході району високий і вузький Мошногірський кряж. З східного боку від нього у південно-західній частині району знаходиться Ірдинсько-Тясминська низина з величезним Ірдинським болотом, у якому значне місце займає торф’яне Ірдинське родовище, площа якого 4792 га з середньою товщиною торф’яного шару 2,75 м. Річки Дніпро і його притоки Рось, Вільшанка і частково Тясмин – обрамовують територію району. Район безпосередньо межує з Канівським, Корсунь-Шевченківським, Городищенським, Смілянським, Кам’янським, Чигиринським районами, по Дніпру- з Золотоніським та Чорнобаївським районами. Особливості рельєфу, кліматичних умов і грунтів визначають рослинний і тваринний світ місцевості. Район лежить у південній лісостеповій зоні.Ліси займають 62,6 тис. га.Цією особливістю Черкаський район вирізняється серед інших районів області.Найбільший лісовий масив- Черкаський бір, що розкинувся на правому березі Дніпра біля Черкас.

Населення станом на 01.01.2009р.- 77,1 тисяч осіб, у тому числі сільського-77 тисяч осіб, міського – одна тисяча осіб. Національний склад населення району одноманітний: 96,4 % українці, 2,9 % – росіяни, 0,2% – білоруси, 0,5% – інші нації.

Густота населення – 49 чоловік на 1 квадратний кілометр.

На території району розташовані 39 населених пунктів, з них-38 сіл, 1 селище міського типу: Ірдинь.

Місцеву владу району, крім районної державної адміністрації та районної ради, представляють 22 сільських та 1 селищна ради.

Найбільшими селами району є Руська Поляна, Червона Слобода, Білозір’я, Мошни.

Територію району вздовж і впоперек перетинають автошляхи, які єднають обласний центр з містами і районами Черкащини, зокрема, Смілою, Золотоношею, Каневом, Чигирином. Довжина автомобільних шляхів-320,9 км(101.2 км-державного значення , 219,7 км-місцевого значення), у тому числі з твердим покриттям-320,9 км. Пролягає тут також відрізок залізниці Москва-Одеса зі станціями „Черкаси” та „Білозір’я”.

 

Місцезнаходження райдержадміністрації

вул. В’ячеслава Чорновола, 157
м. Черкаси
Україна, 18003
тел. (0472) 64-33-33
E-mail:cherkaskaRDA@ukr.net

Більш детальну інформацію про район Ви можете дізнатися на веб-сайті Черкаської райдержадміністрації перейшовши за посиланням
cherkassy-rda.gov.ua

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.