Черкаський лісгосп отримав Міжнародний сертифікат за системою FSC

P80105-1052261Ведення лісового господарства  і лісокористування у державному підприємстві «Черкаське лісове господарство» відповідає вимогам FSC. Це підтверджено відповідним міжнародним сертифікатом, який днями отримало підприємство. Аудит було проведено за системою Forest Stewardship Council – це міжнародна організація, яка створена для підтвердження екологічної та соціальної відповідальності управління лісами.

«Сертифікат FSC засвідчує відповідність діяльності підприємства до встановлених міжнародних стандартів і критеріїв щодо управління лісами та здійснення лісокористування на засадах сталого розвитку. Зокрема, сертифікат свідчить, що продукція підприємства надходить із лісів, господарювання в яких здійснюється на принципах невиснажливого, постійного та безперервного лісокористування, що при веденні лісового господарства враховуються питання охорони довкілля і збереження біологічного різноманіття, дбають про інтереси працівників лісогосподарського підприємства й місцевого населення», ­– зазначив директор Черкаського лісгоспу Андрій Пустовіт.

Під час перевірки Черкаського лісгоспу представники органу сертифікації проконтролювали якість ведення лісового господарства і лісокористування за визнаними критеріям. Перевірка охопила всі види діяльності лісгоспу. Значна увага була приділена веденню комплексу лісогосподарських робіт, заходів, управлінських рішень, роботі з громадськістю та зацікавленими організаціями. Досліджувалися соціальні, економічні та екологічні аспекти господарювання. Аудитори вивчали документацію підприємства та кожного підрозділу, виїжджали на лісові ділянки, щоб у польових умовах переконатися в дотриманні міжнародних вимог лісокористування.

Сертифікат FSC виданий лісгоспу на наступний 5-річний цикл, проте він передбачає щорічне підтвердження відповідності ряду визначених стандартів ведення лісового господарства на підприємстві. Це означає, що мінімум раз на рік акредитовані експерти мають право перевіряти виконання взятих підприємством зобов’язань.

Загалом система лісової сертифікації включає в себе 10 визнаних у всьому світі принципів та 70 критеріїв сталого ведення лісового господарства, які є основними елементами або правилами екологічно відповідального, соціально вигідного та економічно життєздатного управління лісами.

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

Автор статті