Черкаських психологів навчали працювати з травмованими війною дітьми

???????????????????????????????

Психологічну програму «Діти і війна. Техніки зцілення» презентували нещодавно на Черкащині представники Міністерства соціальної політики України спільно з благодійним фондом «Надія по всьому світові». У рамках проекту передбачений триденний семінар для психологів соціальних служб та соціальних працівників.

Методика «Діти і війна. Техніки зцілення» розроблена Інститутом психіатрії (Велика Британія) у співпраці із Центром кризової психології (Норвегія). В Україні програма перекладена та адаптована фахівцями Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії (Львів). Матеріали програми апробовані в багатьох країнах світу і мають позитивний результат в роботі з дітьми, а також батьками та опікунами. В рамках цієї програми психологи навчають дітей певним навичкам, аби позбутися психологічних проблем, які виникли внаслідок війни та насилля. Наразі методика успішно використовується у роботі з дітьми, травмованими війною на сході України.

Тренінг для черкаських фахівців проводять досвідчені тренери-психологи: Ірина Сухова, координатор проекту і психолог благодійного фонду «Надія по всьому світові», та Наталія Подоляк, практикуючий дитячий психолог і сімейний психотерапевт. Програма розрахована на дітей віком від 6 до 18 років. Діти, що пройдуть навчання за цією методикою, володітимуть інструментами психологічної самодопомоги, які зможуть використовувати у складних життєвих обставинах. Також паралельно навчатимуть батьків правильно реагувати на пост стресові реакції дітей на травматичні події та бути психотерапевтом для своєї дитини.

 

Автор статті