Черкаському профтехзакладу передбачили кошти з держбюджету на створення НПЦ

 electrician_b3f42_214620f1ff5e14b95db23079dd1381f5_b3f42_resize_free_850_0Черкаський професійний автодорожній ліцей – у переліку закладів професійно-технічної освіти, на базі яких планують створити за рахунок державних коштів навчально-практичні центри. Так, у черкаському ліцеї мають відкрити НПЦ “Слюсар-ремонтник. Слюсар механоскладальних робіт. Слюсар-інструментальник. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів. Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування”.

Відповідний документ із переліком розмістили на Міністерстві освіти і науки України. У структурі також інформують, що на 2019 рік держава виділила 50 млн гривень на модернізацію закладів профосвіти – за ці кошти на базі 45 профтехів створять навчально-практичні центри (НПЦ), де учні працюватимуть із сучасною технікою та матеріалами. Відповідну субвенцію на місця розподілив 10 квітня  Уряд України.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич наголосила, що НПЦ є важливою платформою для підготовки учнів, де вони вчаться працювати із сучасними матеріалами, обладнанням та технологіями. Але також центри відкривають додаткові можливості для самих закладів профосвіти, які, наприклад, можуть залучати додаткові кошти, організовуючи курси підвищення кваліфікації, навчання дорослих. Цього року НПЦ  створюватимуть за 6 групами професіями.

  • Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва – 2 НПЦ з орієнтовною вартістю обладнання 10,5 млн гривень;
  • Токар. Верстатник широкого профілю. Фрезерувальник. Шліфувальник. Свердлувальник – 2 НПЦ з орієнтовною вартістю обладнання 2,5 млн гривень;
  • Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Електромонтажник силових мереж та електроустаткування – 10 НПЦ з орієнтовною вартістю обладнання 630 тис гривень;
  • Монтажник систем утеплення будівель – 4 НПЦ з орієнтовною вартістю обладнання 809 тис гривень;
  • Верстатник деревообробних верстатів – 5 НПЦ з орієнтовною вартістю обладнання 1,7 млн гривень;
  • Слюсар-ремонтник. Слюсар-інструментальник. Слюсар з механоскладальних робіт. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів. Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування – 22 НПЦ з орієнтовною вартістю обладнання 266 тис гривень.

Зауважимо, на Черкащині вдалося відкрити вже 13 навчально-практичних центрів, зокрема: три – енергетичного напряму, шість – будівельного, два – сільськогосподарського, а також дорожньо-будівельний та швейний.

Автор статті