Черкаські землекористувачі сплатили понад 84,5 млн грн за землю

imagesПлата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

«Станом на 27 липня 2016 року надходження плати за землю від платників м. Черкаси склали понад 84,5 млн грн, що на 25,9 млн грн або на 44% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, власниками та орендарями земельних ділянок – юридичними особами до місцевої скарбниці перераховано понад 72,5 млн грн, а підприємцями – фізичними особами та громадянами – майже 12 млн грн», – повідомив начальник Державної податкової інспекції у м. Черкасах Антон Царюк.

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичне перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Нарахування громадянам – землевласникам і землекористувачам сум податку проводиться територіальними органами Державної фіскальної служби. Громадяни мають сплатити податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення через установи банків та поштові відділення. Цьогоріч останнім днем сплати земельного податку та орендної плати є 29 серпня 2016 року. Варто зазначити, що за несвоєчасну сплату податку громадянину нараховується штраф та пеня.

ДПІ у м. Черкасах звертає увагу власників землі і землекористувачів – юридичних осіб та громадян на своєчасність розрахунків з бюджетом, адже кошти у вигляді земельного податку та орендної плати за землю спрямовуються на розвиток черкаської місцевої громади.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах

Автор статті