Черкаські землекористувачі сплатили майже 50 млн грн. за землю

земельний податок«За 6 місяців 2015 року надходження плати за землю від платників м. Черкаси становлять майже 50 млн грн., зокрема, юридичними особами сплачено майже 43 млн грн», – повідомив в.о. начальника Державної податкової інспекції у м. Черкасах Максим Криштопа.

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичне перебування землі у власності або користуванні у цьому році.

Із 1 січня 2015 року плата за землю є складовою частиною податку на майно, до якого також входять транспортний податок та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

ДПІ у м. Черкасах звертає увагу власників землі і землекористувачів – юридичних осіб та громадян на своєчасність розрахунків з бюджетом, адже кошти у вигляді земельного податку та орендної плати за землю спрямовуються до скарбничок місцевих громад на їх розвиток та вирішення соціально-економічних питань.

 

За інформацією Державної податкової інспекції у м. Черкасах

Автор статті