Черкаські землекористувачі сплатили майже 21,8 млн. грн. плати за землю

zakarpattya20090826223525“За січень – лютий 2016 року надходження плати за землю від платників м. Черкаси склали майже 21,8 млн. грн., в тому числі юридичними особами сплачено майже 18,9 млн. грн.”, – повідомив начальник Державної податкової інспекції у м. Черкасах Антон Царюк.

Ці кошти в повному обсязі спрямовуються до міського бюджету, оскільки плата за землю є складовою частиною податку на майно, до якого також входять транспортний податок та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки і відноситься до категорії місцевих податків і зборів. Зважаючи на те, що надходження цього платежу перевищили минулорічні, то бюджет               м. Черкаси додатково отримав понад 6,8 млн. грн. плати за землю.

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичне перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться територіальними органами Державної фіскальної служби України. Податкові повідомлення-рішення черкасці – фізичні особи отримають до 1 липня 2016 року. Сплатити податок потрібно протягом 60 днів з дня його отримання.

За інформацією Державної податкової інспекції у м. Черкасах

Автор статті