Черкаські страхувальники сплатили понад 874 млн грн єдиного внеску

29262-0У січні-листопаді суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Державній податковій інспекції у м. Черкасах, сплатили 874 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зокрема, у листопаді на рахунки Держказначейства перераховано 85,5 млн грн цього податку. Таким чином доведене завдання виконано на 102,8 %, в абсолютній сумі додаткового отримано 24 млн грн, повідомив начальник ДПІ у м. Черкасах Антон Царюк.

Єдиний соціальний внесок є основним джерелом соціальних виплат на фінансування державних гарантій для незахищених верств населення. Своєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист. Зокрема, захищені соціальні гарантії на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші виплати.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах  нагадує страхувальникам, що з 1 грудня 2016 року збільшився розмір прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати і становить 1600 гривень. Це вплинуло і на сплату єдиного внеску. Отже, з 1 грудня: розмір мінімального страхового внеску – 352 грн.; максимальна величина доходу, на яку потрібно нараховувати ЄСВ – 40000 грн.; максимальний розмір нарахованого єдиного внеску – 8800 грн., а при нарахуванні внеску на зарплату працівника-інваліда, якщо роботодавцем є юридична особа – 3364 гривень.

Автор статті