Черкаські рятувальники опановують новітню техніку

img-20190109034616Сьогодні вперше, під час ліквідації пожежі, рятувальники Черкащини застосували нову техніку – спеціальну тепловізійну камеру –  прилад, який залежно від поставлених завдань дозволяє на безпечній для пожежних відстані, у вогні та диму, приміщеннях зі складним плануванням знаходити людей, а також осередок пожежі.

Такі тепловізори вже давно стали буденною річчю для багатьох пожежних команд майже всіх країн ЕС та США.

Аналіз бойових дій пожежних підрозділів США доводить, що застосування таких приладів дозволяє на 100% правильно визначити напрямок бойових дій, на 60% швидше виявляти осередок загорання, з’ясувати ступінь нагріву стін, визначати безпечні маршрути пересування рятувальників, а головне на 50% ефективніше проводити пошуково-рятувальні роботи у задимлених приміщеннях.

За статистикою, середній час роботи пожежних у задимленому приміщенні становить 20-25 хвилин. За цей час вони повинні у важких психологічних та часто фізичних умовах, суцільного задимлення, високих температур та впливу відкритого вогню обстежити приміщення, знайти та провести евакуацію у безпечне місце потерпілих.img-20190109034316

Тепер, застосовуючи тепловізор можна істотно, до 10 хвилин, скоротити час на виконання таких завдань. В екстремальних умовах пожежі, коли час порятунку часто йде на секунди, це, безумовно, значний успіх.

Наявну тепловізійну камеру (тепловізор) до пожежно-рятувальних підрозділів Черкас було придбано за кошти субвенцій місцевого бюджету.IMG-961c406b3cd3ad93b034978f8afbf651-V

На думку начальника Черкаського міськрайонного відділу Андрія Хижняка,  у питаннях забезпечення безпеки громадян, дрібниць або не важливих речей немає, особливо, якщо йдеться про сучасні зразки обладнання та техніки. Ми постійно працюємо над підвищенням індивідуального рівня підготовки рятувальника, але це не означає, що ми не приділяємо також увагу забезпеченню його сучасним обладнанням, яке дозволяє рятувальникам діяти на місці надзвичайної події більш ефективніше.

За інформацією Управління ДСНС України в Черкаській області

Автор статті