Черкаські посадовці переймали досвід Польщі у реформуванні сфери культури

2Варшава Будинок культури мікрорайону1100720156459

Музеї створені за останнім словом сучасного візуального мистецтва, театри  з театральними студіями та відеоінсталяціями – такі заклади культури можливо створити на Черкащині. По те, як це можна зробити  дізнавався начальник управління культури Черкаської ОДА Олексій Власов.

З метою обміну досвідом на пропозицію Міністерства культури  Польщі відбувся триденний візит черкаського посадовця до Варшави та Любліна. Крім нього були запрошені ще три очільника культури з Київщини, Вінничини і Одещини.

– Польща колись пережила те, що наразі переживаємо ми. Тобто вони близькі до нас і переймати досвід у них буде легко, – зазначив Олексій Анатолійович.

Під час візиту гості відвідали понад десять закладів культури, серед них Центр культури Варшави, музей «Neon», музей Варшавської Праги, театр Естради, музей історії польських євреїв. Від побаченого гості отримали культурний шок.

– Вразив рівень організації та розміри бюджетів проектів, наприклад вартість музею мікрорайону міста складає 10-20 мільйонів євро. Вразили і самі експозиції, що супроводжуються світловими, звуковими та динамічними ефектами. І це не є чимось фантастичним, насправді це звичні речі сучасного мистецтва, яке повинно не тільки констатувати факт, а й вражати, – не приховуючи задоволення зазначив Олексій   Власов.

Посадовець повідомив, що невдовзі розпочнеться робота з розробки  стратегії  реорганізації культурної сфери області після чого відбудеться процес залучення грантових коштів. Така європейська практика вже поширена на заході України: зокрема між Люблінським воєводством та Львівською  областю  напряму підписані угоди про співробітництво, що дає можливість проведення спільних проектів за повної або часткової  фінансової підтримки польської сторони.

Автор статті