Черкаські фіскали легалізували працю 181 найманого працівника

3303

Офіційне укладання трудових відносин, виплата належної суми заробітної плати відповідно до вимог чинного законодавства – це основа соціальної захищеності працівника. В непростих умовах сьогодення чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим вигодам, чим сприяють розвитку такого негативного явища, як «тіньова зайнятість». Погоджуючись працювати без належного оформлення, людина має усвідомлювати, що цим самим вона, в першу чергу, шкодить сама собі. Адже працівник не просто стає беззахисним перед власним роботодавцем, але й втрачає право на отримання гідної пенсії та соціальних виплат.

Саме тому легалізація тіньового ринку зайнятості населення і є одним із пріоритетних завдань в роботі Державної податкової інспекції у м. Черкасах. В результаті перевірок, проведених із початку року за вказаним напрямом, було виявлено 181 неоформленого найманого працівника. «Сума легалізованого доходу таких працівників у вигляді заробітної плати склала майже 647 тис. грн., додаткові донарахування податку на доходи фізичних осіб склали 97 тис. грн.», – повідомив в.о. начальника ДПІ у м. Черкасах Антон Царюк.

У січні-жовтні 2015 р. заслухано на засіданнях робочих груп,  проведено  співбесіди та індивідуально-роз’яснювальну роботу, а також направлено листи посадовим особам 343 суб’єктів господарської діяльності, які протягом року допускали випадки виплати заробітної плати менше встановленого мінімального розміру (посадових осіб попереджено про відповідальність за порушення законодавства про оплату праці). За результатами проведеної роботи, 97% таких роботодавців підвищили розмір заробітної плати до рівня, не нижче мінімального.

«Внаслідок комплексу заходів, проведеного ДПІ у м. Черкасах щодо підвищення рівня заробітної плати, до місцевого бюджету за 10 місяців 2015 року додатково надійшло майже 2,2 млн грн. податку на доходи фізичних осіб», – повідомив Антон Царюк.

 

 

За інформацією Державної податкової інспекцїя у м. Черкасах

Автор статті