Черкаська школярка представляла Україну на міжнародному Європейському конкурсі молодих вчених

20181001-100754Дослідницька робота МАН як спосіб спілкуватися з науковцями всього світу

У вересні в Дубліні (Ірландія) відбувся 30-й міжнародний Європейський конкурс молодих вчених EUCYS.

EUCYS – це науковий ярмарок, ініційований Європейською комісією. Він є частиною Рамкових програм Європейського Союзу з досліджень і управляється Генеральним директоратом з досліджень в Європейській комісії та є також частиною програми Horizon 2020. Конкурс має на меті сприяти співробітництву та взаємному обміну ідеями між молодими вченими, допомогти їхній подальшій роботі в сфері науки і техніки.

У конкурсі взяли участь 135 найкращих дослідників з 39 країн-членів Європейського Союзу, асоційованих країн та країн з науково-технічною угодою. Учасники заходу відбираються між учнями та студентами, які посіли перші місця в національних конкурсах. Для України таким єдиним конкурсом є конкурс науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії Наук України.

Цього року Україну представили два конкурсанти, один з яких – Барілко Вєста з Черкаської спеціалізованої школи №17, гуртківець Черкаського центру роботи з обдарованими дітьми. Нещодавно дівчина представляла Україну на іншій науковій виставці в м. Гдиня (Польща). Навчаючись в 10-му класі вона отримала перемогу (І місце) на міжнародному студентському конкурсі IT-Universe. Це лише перший рік, коли вона почала займатися дослідницькою роботою, але дівчина вже розуміє головне в отриманих можливостях – навчатись і обмінюватись досвідом з іншими дослідниками різних країн.

На конкурсі Вєста представила проект з управління робототехнічною системою та пов’язаних з цим експериментів. Наприклад, однією з частин роботи є експеримент, в якому роботом керує рибка, що знаходиться в акваріумі (створення так званого гіброту), а також експеримент зі створенням найпростішого плантоїда (шляхом поєднання та взаємодії рослини з робототехнічною системою).

В Ірландії черкаська школярка познайомилася з іншими учасниками, з якими обмінялася досвідом щодо участі у проектах та проведення різного роду експериментів.

– Навіть просто побувавши на такому заході ти радієш, що мав можливість взяти участь у такій події. Більшу частину відведеного часу зал зі стендами функціонував як відкрита виставка, на якій потрібно було пояснити суть самого проекту зацікавленим відвідувачам та членам журі. Не було суворої наукової атмосфери, все було дуже весело і затишно, спілкування з членами журі не сприймалося тільки як процес оцінки роботи, оскільки вони проявляли зацікавленість до кожної роботи і ділилися власним досвідом і думками щодо проекту,- зауважує Вєста.

Додому дівчина вернулась з яскравими емоціями, натхненням працювати і надалі та подарунками від організаторів конкурсу.

За інформацією Управління культури і науки облдержадміністрації

Автор статті