Черкащину відвідала румунська делегація

3333Вихідними в Черкаській області з дружнім візитом перебувала румунська делегація із м. Сучава Асоціації «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка.

22 травня голова Асоціації Борислав Петрашук та письменник Іван Кідещук взяли участь у заходах до 155-ї річниці від дня перепоховання праху Т. Г. Шевченка на Чернечій горі у Каневі.

У рамках заходів, у музеї Шевченківського національного заповідника, письменник Іван Кідещук презентував 2 книги «Шевченко у піснях» та «Наш Шевченко».

Перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль і начальник управління культури та взаємозв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олег Островський висловили подяку румунським гостям за їх вклад у розвиток української культури й вручили нагороду «200 років з дня народження Тараса Григоровича Шевченка».

Після урочистостей у музеї Шевченківського національного заповідника виступив румунських гурт «Негостинські голоси», який виконав автентичні пісні, основа яких – вірші нашого неповторного, великого Кобзаря.

Борислав Петрашук поділився своїми незабутніми враженнями від Черкащини:

– 21 квітня ми відвідали села Суботів та  Мельники, визначні місця Холодного Яру. Нас вразила неповторна атмосфера і героїчна історія краю. Все це ми «повеземо» в Румунію і будемо популяризувати вас, як родзинку всієї України.

Представники Асоціації «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка запросили делегацію із Черкаської області влітку цього року відвідати місто Сучава.

 За інформацією управління культури та взаємозв’язків з громадськістю облдержадміністрації

Автор статті