Черкащина вже жнивує

20150710_115541

20150710_113420
Зернові в області почали збирати, як годиться. За давнім звичаєм тут провели свято першого снопа.
Для символічного почину жнив обрали ниву в селі Холоднянському, що на Смілянщині. Спершу благословення від священика – аби урожай був добрим, а зливи, буревії чи вогонь не зіпсували його й дали хліборобам вчасно зібрати зерно. А далі місцеві господині показали, як треба жнивувати по-народному: з піснями, косами та серпами. Перший укіс доручили голові Черкаської ОДА. За ним взялися за справу очільники кількох районів і всі охочі.
– Уже другий рік ми жнивуємо в непростих умовах, коли на Сході триває збройне протистояння, – каже Юрій Ткаченко. – Там теж воюють і хлібороби, і агрономи, і трактористи. Бо на захист країни став увесь народ. Тому тут, у тилу, ми маємо працювати з подвійною, а то й більше, силою – за себе, і за наших воїнів. Саме в наших руках – продовольча безпека країни. А Черкащина її годує хлібом.
Цьогоріч область нажнивує не менший урожай, аніж торік. Аграрії запевняють: для цього зробили все можливе. Тому лише зерна планують зібрати понад 3,5 млн тонн.
20150710_114925
20150710_114338
– Такі зажинки – не лише данина нашим традиціям, – зауважує обласний керманич. – Це – можливість живого спілкування з аграріями, з простими жителями. Ось сьогодні до мене підійшла жіночка, років 80-ти, і порадила ніколи не підійматися занадто високо. І вона абсолютно має рацію. Сьогодні влада повинна бути ближчою до землі, до народу. Мені важливо все чути від простих людей, а не читати у звітах чиновників.
Як погода сприятиме, черкаські аграрії за півмісяця зберуть дві третини площі ранніх зернових і зернобобових культур.

Автор статті